Oczomyjki, myjki do oczu i twarzy

 

Oczomyjki stanowią podstawowe wyposażenie miejsc, w których wykonywane są prace z substancjami toksycznymi (laboratoria, hale produkcyjne).
Służą do szybkiego przemywania i spłukiwania oczu i twarzy w sytuacji kiedy dostały się do nich niebezpieczne substancje chemiczne.
Oczomyjki powinny być zlokalizowane jak najbliżej zagrożenia. Należy umieszczać je w miejscach dostępnych, które można osiągnąć w czasie nie większym niż 10 sekund i nie dalej niż 15 metrów od miejsca zagrożenia.
Maksymalny czas wymagany na dojście do oczomyjki powinien być jednak określany poprzez potencjalny wpływ substancji chemicznej.

Oczomyjka - myjka do oczu i twarzy

Oczomyjka NovaLab montowana na blacie. Umożliwia przemywanie oczu i twarzy. Dzięki elastycznemu wężowi ciśnieniowemu o długości 1,5m oczomyjka po wyjęciu z uchwytu umożliwia przemywanie całego ciała. Otwory wylotowe wyposażone w głowicę, zabezpieczającą myjkę do oczu przed zakurzeniem i zabrudzeniem. Uruchomienie myjki następuje za pomocą wciśnięcia przycisku, którego mechanizm zgodnie z normą blokuje się w pozycji włączonej (zabezpieczenie przed samoczynnym wyłączeniem wody). Użytkownik nie musi kontrolować przepływu wody pitnej i blokować dłoni w trakcie przemywania oczu. Niezależnie od ciśnienia przepływu, strumien wody jest stały i niezmienny.
Uchwyt montażowy do blatu - kąt pochylenia 20°.

Dane techniczne:
Materiały: elastyczny wąż w oplocie ze stali nierdzewnej, łączniki mosiężne,
Powłoka antykorozyjna: chemoodporna powłoka z poliamidu,
Złącze: nakrętka nasadowa G 3/8" (przy wężu),
Maksymalne ciśnienie statyczne: 10 bar,
Natężenie strumienia: ok. 12 l/min. od ciśnienia 1,8 bar,
Waga: < 500g
Producent: NovaLab Niemcy

Oczomyjki laboratoryjne do montażu na blacie Oczomyjka do przemywania twarzy, oczu oraz całego ciała Oczomyjki laboratoryjne do spłukiwania niebezpiecznych substancji

Oczomyjka - myjka do oczu model G1100 mocowana na kranie laboratoryjnym

Oczomyjka laboratoryjna montowana na kranie, do przemywania oczu i twarzy

Oczomyjkę G1100 montuje się bezpośrednio na wylewce kranu laboratoryjnego. Instalacja jest bardzo prosta i nie wymaga dodatkowych podłączeń. Po otwarciu kranu, pociągnięcie za przełącznik ( PULL ) uruchamia oczomyjkę. Wypływająca pod ciśnieniem woda z dwóch głowic umożliwia przemywanie oczu, pozostawiając użytkownikowi dwie ręce do zmywania podrażnień oczu.
Umieszczone na głowicach kapturki chronią otwory wylotowe przed pyłem i kurzem.
Oczomyjka nie ogranicza dotychczasowych funkcji kranu i zlewu. Armatura wodna będzie działać normalnie gdy oczomyjka nie będzie używana.
Producent: Guardian Equipment USA

 

Oczomyjki dostępne tylko w komplecie ze stołami do mycia.