Oczomyjki, myjki do oczu i twarzy

 

Oczomyjki stanowią podstawowe wyposażenie miejsc, w których wykonywane są prace z substancjami toksycznymi (laboratoria, hale produkcyjne).
Służą do szybkiego przemywania i spłukiwania oczu i twarzy w sytuacji kiedy dostały się do nich niebezpieczne substancje chemiczne.
Oczomyjki powinny być zlokalizowane jak najbliżej zagrożenia. Należy umieszczać je w miejscach dostępnych, które można osiągnąć w czasie nie większym niż 10 sekund i nie dalej niż 15 metrów od miejsca zagrożenia.
Maksymalny czas wymagany na dojście do oczomyjki powinien być jednak określany poprzez potencjalny wpływ substancji chemicznej.

Oczomyjki mocowane w blacie i do ściany

Oczomyjka - myjka do oczu i twarzy model 70-1340 15
Oczomyjka NovaLab do montażu na blacie z możliwością użytkowania stacjonarnego (przemywanie oczu i twarzy) lub ruchomego (przemywanie całego ciała). Elastyczny wąż o dł. 1,5m. Korpus z poliamidu. Gładka powierzchnia zapewniająca łatwe czyszczenie. Stałe natężenie przepływu 12 l/min. przy ciśnieniu od 1,8 bar. Niezależnie od ciśnienia przepływu - stały, niezmienny strumień wody. Zabezpieczenie przed samoczynnym wyłączeniem wody. Kapturek chroniący otwory wylotowe przed pyłem i kurzem.
Uchwyt montażowy do blatu - kąt pochylenia 20°.

Oczomyjka - myjka do oczu i twarzy model 70-1344 15
Oczomyjka NovaLab do montażu na ścianie z możliwością użytkowania stacjonarnego (przemywanie oczu i twarzy) lub ruchomego (przemywanie całego ciała). Elastyczny wąż o dł. 1,5m. Korpus z poliamidu. Gładka powierzchnia zapewniająca łatwe czyszczenie. Stałe natężenie przepływu 12 l/min. przy ciśnieniu od 1,8 bar. Niezależnie od ciśnienia przepływu - stały, niezmienny strumień wody. Zabezpieczenie przed samoczynnym wyłączeniem wody. Kapturek chroniący otwory wylotowe przed pyłem i kurzem.
Uchwyt montażowy do ściany - kąt pochylenia 40°.

Dane techniczne:
Materiały: elastyczny wąż w oplocie ze stali nierdzewnej, łączniki mosiężne,
Powłoka antykorozyjna: chemoodporna powłoka z poliamidu,
Złącze: nakrętka nasadowa G 3/8" (przy wężu),
Maksymalne ciśnienie statyczne: 10 bar,
Natężenie strumienia: ok. 12 l/min. od ciśnienia 1,8 bar,
Waga: < 500g
Producent: NovaLab Niemcy

Oczomyjki do montażu na blacie i ścianie Oczomyjka do przemywania twarzy, oczu oraz całego ciała Oczomyjki laboratoryjne do spłukiwania niebezpiecznych substancji

Oczomyjka - myjka do oczu model G1100 mocowana na kranie laboratoryjnym

Oczomyjka laboratoryjna montowana na kranie, do przemywania oczu i twarzy

Po otwarciu kranu, pociągnięcie za przełącznik ( PULL ) uruchamia oczomyjkę.
Woda wypływając z dwóch głowic umożliwia przemywanie oczu.
Na głowicach umieszczone są kapturki chroniące otwory wylotowe przed pyłem i kurzem.
Oczomyjkę G1100 montuje się bezpośrednio na wylewce kranu laboratoryjnego. Instalacja jest bardzo prosta i nie wymaga dodatkowych podłączeń.
Oczomyjka nie ogranicza dotychczasowych funkcji kranu i zlewu.
Producent: Guardian Equipment USA

 

Wszystkie produkty posiadają Atest PZH.

Oczomyjki dostępne tylko w komplecie ze stołami do mycia.